Ūkininko nuotrauka
Traktorius New Holland
Traktorius New Holland
Dabastalių galerija
Apklausa

Ar tikite jog rapsai kainuos 1800 Lt/t

Profilaktiniai darbai sode

Kovas 19 d. 2010

Profilaktiniai darbai sode

Kovo viduryje orai pradėjo keistis: naktimis neigiama temperatūra, o dienomis – teigiama. Tokia temperatūrų kaita kenkia medžių žievei ir ji gali sueižėti, nes kamienas vidurdienyje nevienodai įšyla.

 

Per žievės plyšius gali patekti įvairių ligų infekcijos, tarp jų ir vėžio. Vaismedžių kamienus apsaugosime nuo suplyšinėjimo, jei juos skubiai nubalinsime. Jei žievė jau įplyšusi, reikia užtepti sodo tepalu.
Sodo sanitarinei būklei įtakos turi ir genėjimas, t. y. sausų ir ligotų šakų išpjaustymas bei vaismedžių vainikų praretinimas.
Serbentinės erkutės dažniausiai kenkia juodiesiems serbentams. Jos gyvena pumpuruose ir čiulpia sultis. Pavasarį apnikti pumpurai nenormaliai išbrinksta, pasidaro rutuliški, neišsprogsta, nudžiūsta. Smarkiai erkučių apnikti serbentų krūmai nedera ir džiūsta. Suaugusios erkutės balzganos, apie 0,3 mm ilgio, kirmėliškos išvaizdos. Erkučių patelės žiemoja pernykščiuose pumpuruose. Viename pumpure būna iki kelių tūkstančių. Pavasarį, orams atšilus iki 6 °C, jos deda kiaušinėlius į besiformuojančius pumpurus. Erkės dauginasi iki rudens. Per metus išsivysto kelios generacijos. Plinta su sodmenimis, lietaus lašais, vėju, jas perneša vabzdžiai.
Serbentų apsauga. Išgenimos ir sudeginamos pažeistos šakos. Jei pažeistų pumpurų nedaug, paprasčiausiai juos išskiname ir sunaikiname. Sodinti sveikus sodmenis. Nesodinti jų arti apkrėstų krūmų. Erkių migracijos metu krūmai purškiami akaricidais.
Jei turite klausimų, kreipkitės į artimiausio rajono Konsultavimo tarnybos biuro augalininkystės konsultantą. Jis patars ir padės priimti racionaliausią sprendimą.


Gražina Rimavičienė, LŽŪKT Augalininkystės skyriaus specialistė, tel. (8 347) 38 416Savas ūkis

Dalintis su draugais:
Kiti straipsniai
Braškių ligos

Braškių ligos

Braškių ir žemuogių uogas pūdo kekerinis, skysta sis, odiškasis ir kiti puviniai. Krūmeliai vysta dėl fitoftorozės (maro), verticiliozės, fuzariozės ir kitų pašaknio ligų, lapus pažeidžia šviesmargė, rudoji ir kitos dėmėtligės.

Vasaris 23 d. 2010
Tankesnis sodas – gausesnis derlius

Tankesnis sodas – gausesnis derlius

Vienas iš verslinės sodininkystės intensyvinimo būdų yra optimalus sodo konstrukcijų pasirinkimas, atsižvelgiant į vaismedžių augumą, sodų priežiūros techniką bei sodininkavimo tradicijas.

Sausis 16 d. 2010
Patarimai veisiantiems sodus

Patarimai veisiantiems sodus

Sodininkavimo sėkmė labai priklauso nuo pasirinktos vaismedžių veislės. Sodoaugalai yra ilgaamžiai ir vienoje vietoje auga dešimtmečiais, todėl ypač svarbu pasodinti tinkamos veislėsvaismedžius, nes po kelių metų jų nepakeisi.

Sausis 16 d. 2010

Grūdų kainos

Avižos 320 Lt
Kukurūzai 480 Lt
Kviečiai E kl. 580 Lt
Kviečiai I kl. 570 Lt
Kviečiai II kl. 560 Lt
Kviečiai III kl. 530 Lt
Kviečiai IV kl. 495 Lt
Kviečiai spelta 950 Lt
Kvietrugiai 420 Lt
Pupos 660 Lt
Rapsas 1040 Lt
Rugiai M+ 420 Lt
Žirniai 670 Lt
Apklausa

Ar vis dar turite grūdų atsargų ?

Skelbimai ūkininkams
Ūkininkai žiūri
Traktorius Case JX 95
Traktorius Case JX 95
tv laidų archyvasMokymaidarbo skelbimai
Kontaktai | Reklama
© 2009-2024 visos teisės saugomos.