Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ieško sprendimų dėl afirikinio kiaulių maro grėsmės ir į pagalbą telkiasi rajonų savivaldybių atstovus. Šiandien ministerijoje vykusiame pasitarime su rajonų savivaldybių administracijų, žemės ūkio skyrių, žemdirbių savivaldos ir valstybės institucijų atstovais aptartos bendradarbiavimo galimybės, ypač dėl kiaulių registracijos visoje Lietuvoje iki rugsėjo 15 d.
Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė akcentavo, kad afrikinis kiaulių maras ne tik smarkiai mažina žmonių iki šiol gautas pajamas, bet ir kerta stiprų smūgį valstybės ekonomikai, todėl būtina sutelkti visas įmanomas pajėgas šiai problemai įveikti. „Pavieniai kiaulių laikytojai iki šiol neįvertina realios šios ligos grėsmės. Kol šalyje nėra registruotos visos kiaulės, nežinome, kiek jų yra, negalime net planuoti lėšų nuostoliams padengti. Kompensacijų už susirgusias neregistruotas kiaules negauna ir patys žmonės. Jūs esate arčiausiai kaimo žmonių, žinote, kas kuo verčiasi, ką laiko, todėl į jus ir kreipiamės, prašydami pagalbos ir supratimo. Tai ne tik ministerijos, tai mūsų visų bendras reikalas ir bendras darbas. Daugelyje atokesnių vietovių žmonės gal dar apskritai nieko nežino apie afrikinį kiaulių marą, nežino, kad reikia registruoti kiaules arba nežino, kaip tai padaryti. Dar kiti baiminasi, kad įregistravę kiaules, neteks socialinių išmokų, o tai tikrai netiesa. Visi šie konkretūs dalykai žmonėms turi būti aiškiai pasakyti, turi būti atsakyta į visus jiems rūpimus klausimus ir tik jūs tą galite padaryti, aplankydami visus pavienius kiaulių laikytojus“, – į rajonų savivaldybių atstovus kreipėsi ministrė.
ŽŪM Kaimo plėtros departamento direktorė Vilma Daugalienė akcentavo, jog siekiant padėti nuo AKM nukentėjusiems žemdirbiams, kad jie galėtų vietoje kiaulių auginti kitus gyvulius, ministerija iki š. m. rugsėjo 30 d. pratęsė paraiškų surinkimą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonės „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ antrąją veiklos sritį. Iki š. m. rugsėjo 12 d. dar renkamos paraiškos pagal priemonę „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“, kuria gali pasinaudoti ir AKM buferinėje zonoje atsidūrę žemdirbiai.
Žemės ūkio ministerijos informacija
tai taip nieko ir neatsakė, daugiau kla..
Butkevičiau ar skaitai komentarus? Įve..
o kombinuoti pasarai tai sveikas pasaras..
neapsimoka,bet augina,dirba is idejos,ka..
augina bet sako tik pragyvenimui,tipo vo..
..Atsisakius savo mažo ūkio tikrai dau..
..Dėl ekologinės produkcijos tai situa..
Che che melagyste. Deja KUHN negamina si..
Dirbantis ūkininkas moka sodrai dviguba..