Trąšų barstymo technologijų pažanga, pasistūmėjo tiek, kad ūkininkai atsisako visur vienodai dirvą padengiančio trąšų išbarstymo laukuose. Tai leidžia ne tik sutaupyti brangių trąšų, bet ir užtikrinti, kad jų dirvoje bus tiek kiek augalams reikia.
Robinas Gaymeris ūkininkaujantis Bedforšyre, tikina, kad tikslus trąšų barstymas yra labai svarbus norint išauginti kuo gausesnį derlių. Juk nelogiška naudoti trąšas ten, kur nereikia, tokiomis dozėmis, kurios yra per didelės, kad augalas įsisavintų, arba per mažos, kad teigiamai paveiktų augalus.
Ūkininko laukuose, didžioji dalis azoto trašų poreikio dirvose, užtikrinama naudojant 32 metrų pločio savaeigį trąšų barstytuvą. Tačiau kitoms trąšoms išbarstyti naudojamas barstytuvas kuris buvo pirktas dar prieš jam oficialiai pasirodant rinkoje.
Ponas Gayneris sakė, kad jie buvo vieni pirmųjų Britanijos ūkininkų kurie įsigijo Kuhn Axis EMC (Electronic Mass Control - elektroninis masės analizatorius) barstytuvą.
Ūkininko įsigytas Axis 50.1 H EMC W turi 4 tūkstančių litrų tūrio talpą ir gali paskleisti trąšas nuo 18 iki 50 metrų pločiu.
Pirmiausia į trąšų barstytuvo pagrindinį kompiuterį reikia įvesti, kur ir kiek trąšų turi būti išberta. Todėl mes dirvą nuolat tiriame, kad sužinotume joje esančių medžiagų kiekius. Ši informacija įvedama į trąšų barstytuvo pagrindinį kompiuterį ir automatiškai nustatoma kur reikia tręšti mažiau, o kur daugiau - aiškina ūkininkas.
Tačiau pati įdomiausia dalis ta, kad EMC matuoja trąšų kiekį ir patekimo į kiekvieną barstytuvo diską greitį, matuodama spaudimą hidrauliniame variklyje ir nuolat koreliuodama slėgį su realiu trąšų išbarstymo kiekiu.
Trąšų kiekis automatiškai koreguojamas priveriant arba atidarant talpos diafragmą. Taip pat svarbus EMC privalumas, kad nereikia terliotis su maišais ir svarstyklėmis ir kalibruoti barstytuvo - visa tai galima nustatyti kabinoje - teigė ūkininkas.
Viena didžiausių trąšų barstytuvų operatorių klaidų – barstytuvo išjungimas netinkamu laiku, lauko pabaigoje ar apsisukinėjant. Tačiau ši problema taip pat išspręsta EMC barstytuve.
Ponas Graymeris sakė, kad pirmąjį kartą važiuojant per lauką, GPS pagalba, nustatomi lauko pakraščiai ir kompiuteris juos įsimena. Taigi kai mašina priartėja prie jų, barstytuvo diskai automatiškai išjungiami ir vėl įjungiami kai reikia. Privažiavus posūkį arba lauko kraštą, taip pat įjungiama kintama barstytmo pločio funkciją, ko pasėkoje nebūna trąšų išbarstymo sudvigubinimų.
Kintamas plotis - tai funkcija kuria reikia pasitikėti – sako Gaymeris. Kartu su automatiniu išjungimu tai leidžia užbaigti tręšti lauką net kai temsta.
Traktoriuje sumontuotas GreenStar liečiamasis ekranas, o barstytuvas duomenis operatoriui perduoda tiesiogiai per IsoBus jungtį.
Taigi, jei dirvos sudėties analizę atliekame teisingai, reikiamas trąšų kiekis pateikiamas augalams, ir nuostoliai eliminuojami - reziumuojant sakė ūkininkas.
tai taip nieko ir neatsakė, daugiau kla..
Butkevičiau ar skaitai komentarus? Įve..
o kombinuoti pasarai tai sveikas pasaras..
neapsimoka,bet augina,dirba is idejos,ka..
augina bet sako tik pragyvenimui,tipo vo..
..Atsisakius savo mažo ūkio tikrai dau..
..Dėl ekologinės produkcijos tai situa..
Che che melagyste. Deja KUHN negamina si..
Dirbantis ūkininkas moka sodrai dviguba..