Nepanaudota pieno kvotos dalis nebebus paimama į nacionalinį rezervą

Vasaris 15 d. 2011

naujiena

 Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius vasario 11 d. pasirašė įsakymą, kuriuo pakeistos Pieno gamybos kvotų sistemos administravimo taisyklės.Siekdami sumažinti administracinę naštą pieno gamintojams ir norėdami paskatinti juos drąsiau užsiimti pieno gamyba, priėmėme sprendimą, kad gamintojui neįvykdžius 85 proc. turimos kvotos, nepanaudota jos dalis nebebus imama į nacionalinį (specialųjį) rezervą. Taigi, gamintojams jau nebereikės rašyti prašymų, kad nepanaudota kvota nebūtų paimta į specialųjį rezervą“, - sako ministras.


             Iki šiol iš gamintojų, kurie per kvotos metus panaudodavo iki 85 proc. savo kvotos, nepanaudota kvotos dalis būdavo paimama į specialųjį rezervą, arba gamintojai iki kovo 31 d. savivaldybėms galėdavo teikti prašymus nepaimti kvotos dalies, jeigu ji reikalinga ūkio plėtrai. Kvotų saugojimo specialiajame rezerve laikotarpiu gamintojai taip pat galėjo kvotos dalį atsiimti, pateikę tam reikalingus įrodymus.

              Pakeitus taisykles, gamintojams nebereikia teikti prašymų savivaldybėms, jeigu mato, kad šiais kvotos metais neįvykdys 85 proc. kvotos. Į specialųjį rezervą kvota bus imama tik tuo atveju, jeigu gamintojas per 12 kvotos mėnesių visai nevykdė pieno gamybos.

               Tačiau gamintojai, kurių kvotos ankstesniais kvotos metais yra paimtos į specialųjį rezervą, prireikus ir toliau galės atsiimti savo kvotas įprastine tvarka (savivaldybėse teikdami prašymus žemės ūkio ministro įsakymu sudarytai komisijai).

                 Žemės ūkio ministerija primena, kad praėjusiais 2009–2010 kvotos metais pieno pardavimo perdirbti kvota įvykdyta 75 proc., o pardavimo tiesiogiai vartoti kvota – 61 proc. Per dešimt 2010-2011 kvotos metų mėnesių pieno pardavimo perdirbti kvota įvykdyta 67,1 proc. (praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu buvo 65,7 proc.). Prognozuojama, kad pasibaigus šiems kvotos metams, pardavimo perdirbti kvota bus įvykdyta ne daugiau kaip 80 proc.

                  Iki šiol mūsų šalis niekada neviršijo turimos pieno kvotos. Be to, kasmet Lietuvai, kaip ir kitoms ES šalims narėms, numatyta po 1 procentą pieno kvotą didinti.

                   Pagal dabartinius ES teisės aktus pieno kvotų sistema turėtų išlikti iki 2015 m. kovo 31 d.

 

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

Dalintis su draugais:
Kitos naujienos
Informacija apie vidutines natūralaus pieno supirkimo kainas sausio mėnesį

Informacija apie vidutines natūralaus pieno supirkimo kainas sausio mėnesį

Š. m. sausio mėnesį vidutinė natūralaus (4,28 proc. riebumo ir 3,31 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina buvo 1 007,5 Lt/t.

Vasaris 13 d. 2011
Europos Komisija siūlo naujas pieno sektoriaus stabilumo didinimo priemones

Europos Komisija siūlo naujas pieno sektoriaus stabilumo didinimo priemones

Gruodžio 9 d. Europos Komisija (EK), siekdama pagerinti pieno gamintojų padėtį pieno tiekimo grandinėje bei užtikrinti didesnę sektoriaus orientaciją į rinką ir tvarią ateitį, priėmė pasiūlymą dėl sutartinių santykių pieno sektoriuje.

Gruodis 15 d. 2010
Renkamos paraiškos pieno kvotoms parduoti arba pirkti

Renkamos paraiškos pieno kvotoms parduoti arba pirkti

Pieno gamintojai, norintys parduoti arba pirkti pieno gamybos kvotas aukcione, paraiškas savivaldybėms turi pateikti iki š. m. gruodžio 31 d.

Gruodis 14 d. 2010
Informacija apie vidutines natūralaus pieno supirkimo kainas

Informacija apie vidutines natūralaus pieno supirkimo kainas

2010 m. spalio mėnesį vidutinė natūralaus (4,38 proc. riebumo ir 3,50 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina buvo 990,4 Lt/t.

Lapkritis 15 d. 2010
Pieno gamintojus išmokos už pieną pasieks jau lapkričio pradžioje

Pieno gamintojus išmokos už pieną pasieks jau lapkričio pradžioje

Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius spalio 19 d. įsakymu Nr. 3D–928 patvirtino Atsietųjų papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų už pieną mokėjimo 2010 m. taisykles.

Lapkritis 12 d. 2010

Grūdų kainos

Avižos 320 Lt
Kukurūzai 480 Lt
Kviečiai E kl. 580 Lt
Kviečiai I kl. 570 Lt
Kviečiai II kl. 560 Lt
Kviečiai III kl. 530 Lt
Kviečiai IV kl. 495 Lt
Kviečiai spelta 950 Lt
Kvietrugiai 420 Lt
Pupos 660 Lt
Rapsas 1040 Lt
Rugiai M+ 420 Lt
Žirniai 670 Lt
Apklausa

Ar vis dar turite grūdų atsargų ?

Ūkininkai žiūri
Traktorius FENDT 200
Traktorius FENDT 200
Mokymaitv laidų archyvas
Kontaktai | Reklama
© 2009-2024 visos teisės saugomos.