Kas kontroliuoja gyvulių supirkėjus?

Spalis 30 d. 2010

naujiena

Gyvulių supirkimo rinka, kaip visuomet, yra sunkiai prognozuojama. Ūkininkai patys sprendžia, kam parduoti savo užaugintus galvijus, o kam ne. Supirkėjai tikina siūlą tokias kainas, kokias diktuoja rinka. Tačiau kaimo žmonės, branginantys kiekvieną už savo darbą gautą papildomą litą, domisi, kas yra gyvulių supirkėjai, kas juos turi kontroliuoti, ar tikrinamos svarstyklės, kuriomis sveriami gyvuliai, ir pan.


              Kas superka gyvulius

             Kaip informavo Žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio ir maisto departamento Mėsos ir pieno produktų skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Baranauskienė, gyvulius iš ūkininkų gali pirkti ir Lietuvoje, ir ES įregistruotos gyvulių skerdimo įmonės bei prekiautojai gyvūnais.

              Prekybą galvijais Lietuvoje reglamentuoja Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patvirtinti Prekybos galvijais ir kiaulėmis veterinarijos reikalavimai (2005-03-01 įsakymas Nr. B1-146). Nuo 2005 m. kovo 1 d. prekyba galvijais ir kiaulėmis gali užsiimti tik šiuos reikalavimus atitinkantys fiziniai ir juridiniai asmenys. Galvijai, laikantis nustatytų sveikatos reikalavimų, savininko gali būti parduodami tiesiogiai iš vienos laikymo vietos į kitą ar parduodami tiesiogiai skerdyklai.

              Kontrolė

              Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) prekiautojui prekybos gyvuliais veiklai suteikia veterinarinio patvirtinimo numerį, registruoja prekiautojus ir jų turimas patalpas. VMVT duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra registruota: 12 galvijų surinkimo centrų, 18 prekiautojų galvijais, 3 prekiautojų galvijais ir kiaulėmis patalpos bei 3 prekiautojai galvijais, kiaulėmis, avimis ir ožkomis. Šių ūkio subjektų sąrašus galima rasti adresu http://vmvt.lt/objektai2/LTindex.php. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad sąrašai yra periodiškai atnaujinami, nurodant, kurių subjektų veikla nutraukta ar laikinai sustabdyta.

               Lietuvos skerdykloms gyvulius dažniausia perka ir atveža gyvulių vežėjai (dažniausia tai skerdyklų darbuotojai), kurie taip pat yra registruojami VMVT ir jų sąrašus galima rasti internete. Vežėjams leidimai išduodami, jie registruojami bei kontroliuojami pagal VMVT patvirtintą tvarką (2007-01-26 įsakymas Nr. B1-136).

               Prekiautojų ir gyvulių vežėjų veiklą mažiausiai vieną kartą per pusmetį, o, užfiksavus pažeidimų, ir dažniau, tikrina VMVT kontrolieriai. Tikrinimų metu dažnai įvertinamas ir svėrimo įrangos patikros galiojimas. Dėl papildomos informacijos apie prekiautojų ir vežėjų veiklą ar jų kontrolę galima kreiptis į VMVT (tel. 8 5 240 4361, el. paštas vvt@vet.lt).

                  Svėrimo įranga

                  Pasak R.Baranauskienės, gyvulių svėrimo įranga ir jos metrologine patikra privalo rūpintis pats gyvulių pirkėjas – tiek prekiautojas gyvūnais, tiek skerdyklos vardu galvijus perkantis vežėjas. Gyvuliams sverti skirtų ir kitų svarstyklių patikrą šalyje bent kartą metuose atlieka Lietuvos metrologijos inspekcija (toliau – LMI) ir jos struktūriniai padaliniai apskrityse. Jeigu gyvulių pardavėjui kilo įtarimų dėl naudojamų svarstyklių patikimumo, galima susitarti, kad gyvulių pardavimo metu dalyvautų LMI kontrolierius ir užfiksuotų svėrimo rezultatus ar įtarimą sukėlusius svėrimo neatitikimus. Jeigu gyvuliai jau parduoti, galima kreiptis į šią inspekciją, kad ji patikrintų gyvulius pirkusių subjektų svėrimo įrangą. Užfiksavus nusižengimą, prekiautojui ar skerdyklai yra numatyta nuobaudų sistema.

                Dėl smulkesnės informacijos apie svarstyklių patikrą reikėtų kreiptis į Lietuvos metrologijos inspekciją tel. 8 5 231 2957, el. paštas metrinsp@metrinsp.lt.

                „Siekiant išvengti įvairių su gyvulių gyvojo svorio nustatymo pardavėjo kieme nesklandumų, rekomenduojame užaugintą galviją parduoti ne pagal gyvąjį svorį, o pagal skerdenos svorį ir kokybę. Tokiu atveju gyvulio gyvasis svoris kainai jokios įtakos neturėtų, o skerdena būtų sveriama skerdykloje elektroninėmis (automatinėmis) svarstyklėmis, kurių metrologinė patikra griežtesnė“, – sako Mėsos ir pieno produktų skyriaus vedėjo pavaduotoja R. Baranauskienė.

 

 

 

Žemės ūko ministerijos informacija

Dalintis su draugais:
Kitos naujienos
Geroji patirtis galvijų augintojus skatina veikti

Geroji patirtis galvijų augintojus skatina veikti

Praėjusią savaitę Tinklo lėšomis Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija Kaune organizavo konferenciją „Gerosios patirties sklaida organizuojant verslą mėsinės galvijininkystės sektoriuje“.

Spalis 22 d. 2010
Galvijininkystės laukia permainų metas

Galvijininkystės laukia permainų metas

Šią savaitę Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos ir VĮ „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ atstovai Kaune (Žemės ūkio rūmuose) susitiko su vienos aktyviausių nevyriausybinių žemdirbių organ

Spalis 20 d. 2010
Seimas imasi spręsti gyvulininkystės ir paukštininkystės fermų taršos problemas

Seimas imasi spręsti gyvulininkystės ir paukštininkystės fermų taršos problemas

Seimo pirmininkės I. Degutienės ir kitų Seimo narių iniciatyva valdyba sudarė darbo grupę gyvulininkystės ir paukštininkystės problemoms spręsti ir pavedė jai įvertinti ministerijų parengtus šios srities teisės aktus bei visuomenės ir pili

Spalis 5 d. 2010
Aplinkos ministerijos atsakymas dėl privalomų ekogeologinių tyrimų gyvulininkystės kompleksuose ir aplinkos monitoringo

Aplinkos ministerijos atsakymas dėl privalomų ekogeologinių tyrimų gyvulininkystės kompleksuose ir aplinkos monitoringo

Žemės ūkio rūmai 2010-09-24 gavo Aplinkos ministerijos rašto kopiją – atsakymą ministro pirmininko kancleriui ir Žemės ūkio ministerijai dėl privalomų ekogeologinių tyrimų gyvulininkystės kompleksuose ir aplinkos monitoringo.

Spalis 5 d. 2010
Nuo trichineliozės privaloma ištirti kiekvieną nušautą šerną ir paskerstą kiaulę

Nuo trichineliozės privaloma ištirti kiekvieną nušautą šerną ir paskerstą kiaulę

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad nuo trichineliozės privaloma ištirti kiekvieną nušautą šerną ir kiekvieną paskerstą kiaulę. Atliekant tyrimus, per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje nustatyta 20 trichineliozės atv

Liepa 27 d. 2010

Grūdų kainos

Avižos 320 Lt
Kukurūzai 480 Lt
Kviečiai E kl. 580 Lt
Kviečiai I kl. 570 Lt
Kviečiai II kl. 560 Lt
Kviečiai III kl. 530 Lt
Kviečiai IV kl. 495 Lt
Kviečiai spelta 950 Lt
Kvietrugiai 420 Lt
Pupos 660 Lt
Rapsas 1040 Lt
Rugiai M+ 420 Lt
Žirniai 670 Lt
Apklausa

Ar vis dar turite grūdų atsargų ?

Ūkininkai žiūri
Traktorius John Deere 5080R
Traktorius John Deere 5080R
Mokymaitv laidų archyvas
Kontaktai | Reklama
© 2009-2025 visos teisės saugomos.