Maskviečiai puikiai įvertino lietuvišką produkciją

Spalis 5 d. 2010

naujiena

Šiemet spalio 1 – 11 dienos Rusijoje ypač svarbios žemės ūkio sektoriaus atstovams – vadinamosios agropramonės savaitės metu vyksta net dvi parodos: 12 kartą rengiama agropramonės paroda „Auksinis ruduo“ („Zolotaja osen“) ir tarptautinė specializuota žemės ūkio technikos paroda „Agrotek Rusija“. Rusijos Federacijos žemės ūkio ministrės Jelenos Skrynik kvietimu šioje parodoje lankėsi ir žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus vadovaujama delegacija. Įrengtame 100 kv. m. nacionaliniame stende pristatyti geriausi mūsų šalies tautinio paveldo gaminiai, didžiausių mėsos bei pieno perdirbimo įmonių produkcija. „Sėkmingas dalyvavimas šioje parodoje atveria duris ir kitiems verslams“, – verslininkų sėkme prisistatant Rusijos rinkai džiaugėsi ministras Kazys Starkevičius. Lietuva šioje parodoje dalyvauja jau 5-ąjį kartą.

  

  

Lietuvos produkcija sulaukė dėmesio

 Gerą parodos nuotaiką užtikrino Rusijos premjero Vladimiro Putino parodytas dėmesys Lietuvos delegacijai. Apsilankęs nacionaliniame šalies stende jis ne tik su ministru aptarė dvišalį bendradarbiavimą žemės ūkio srityje, domėjosi šalies eksporto rinka, bet ir paragavo lietuviškos duonos bei dovanų gavo lietuvišką vaistą – žolelių užpilą „Trejas devynerias“. Parodoje dalyvavusios įmonės AB „Žemaitijos pienas“ atstovai taip pat džiaugėsi įvertinimu – jų pasididžiavimo sūrio „Džiugas“ paragavo asmeninė Rusijos Prezidento Dmitrijaus Medvedevo gydytoja.

 

Be jau minėtos pieno perdirbimo įmonės nacionaliniame stende savo produkciją pristatė UAB „Agrovet“, UAB „Biovela“, AB „Krekenavos agrofirma“ – šalto bei karšto rūkymo, vytintus mėsos gaminius, UAB „Marijampolės pieno konservai“ –  kondensuoto, koncentruoto pieno gaminius, sviestą, sausus pieno miltus, varškės sūrelius. Pirmą kartą dalyvaujančios įmonės buvo įvertintos parodos diplomais. Čia apsilankę maskviečiai sakė pasiilgę lietuviškų produktų, tad įmonių atstovai nuolat sulaukdavo klausimų, kur galima įsigyti jų gaminamos produkcijos. Ypač didelio dėmesio sulaukė lietuviška duona – maskviečiai teiravosi, ar ji pardavinėjama jų prekybos centruose, o gavę neigiamą atsakymą, prašydavo nors gabalėlio paragauti. Lietuvos nacionalinis stendas traukė akį parodos dalyvius savo estetiškumu, eksponuojamais gardėsiais – pirmuoju lietuvišku gaminiu, įtrauktu į Garantuotų tradicinių gaminių registrą, skilandžiu, tamsia duonele, varškės sūriu, gira, kitais tautinio paveldo produktais. Spalvingumu ir išradingumu išsiskyrė atskirų Rusijos regionų stendai – čia net tik buvo pristatoma nacionalinė regionų maisto produkcija, bet ir šoko, dainavo į parodą atvykę šių kraštų meno kolektyvai. 

 

Dalykiniai susitikimai konstruktyvūs

 Ministro vadovaujama delegacija susitiko ir su Rusijos fitosanitarijos tarnybos vadovu Sergejumi Dankvertu. „Susitikimas buvo labai konkretus. Kalbėjome apie įstatymų harmonizavimą, užkrečiamų ligų, ypač Rusijoje aptikto kiaulių afrikinio maro, problemas. Aptarėme, kaip turėtume įvertinti riziką ir kokių priemonių turėtume imtis, kad ši pavojinga liga nepatektų į Lietuvą. Taip pat kalbėjome apie galimybes gyvas kiaules vežti tiesiai, o ne tranzitu, į Kaliningradą. Kalbėta ir apie Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano Muitų Sąjunga“, – dalykinį susitikimą puikiai įvertino naujai paskirtas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius. Kaip teigė tarnybos vadovas, susitikimo metu kalbėta ir apie potencialias galimybes vystyti prekybą per valstybinį Klaipėdos jūrų uostą, kuriame yra įrengta tinkama infrastruktūra maisto produktų sandėliavimui ir perkrovimui. „Bendravimas buvo išties  nuoširdus. Tokiuose susitikimuose lengviau pasiekti bendrus susitarimus“, – trumpai pokalbį su S. Dankvertu reziumavo Lietuvos tarnybos vadovas J. Milius.

 

 

Rusijos Vyriausybės ministras, Maskvos maisto išteklių departamento vadovas Aleksandras Baburinas taip pat puikiai įvertino susitikimą su Lietuvos atstovais: „Šiandien kalbėjome apie tai, kad mūsų ryšiai toliau turi plėtotis ir tvirtėti. Jūs matėte, kaip vakar su malonumu mūsų prezidentas paragavo jūsų duonos. Manau, kad jūsų produkcijos apimtys mūsų rinkoje didės, o ir jūs taip pat įsisavinsite mūsų technologijas. Žinome, kaip gerai jūsų produkcija vertinama Europos Sąjungos šalyse. Štai, kad ir jūsų duona yra labai populiari ir vertinama. Išduosiu paslaptį, bandome įsisavinti jos gamybos technologiją. Taip pat žinome jūsų pasiekimus kiaulininkystės sektoriuje. Reguliariai susitinkame ambasadorių, ministrų lygmenyje. Šie susitikimai mums duoda postūmį“.

 

Lietuva gyvas kiaules į Rusiją pradėjo vežti nuo 2006 m. Galime pasidžiaugti, kad gyvų kiaulių eksporto apimtys išaugo nuo 43 tūkst. iki 430 tūkst. vienetų, užmegzti patikimi kontaktai su verslo partneriais, prisidėta prie bendrojo šalies produkto augimo.

 

Pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas

Dar gegužę Lietuvoje tarptautinėje žemės ūkio parodoje „AgroBalt 2010“ apsilankius Rusijos Federacijos žemės ūkio ministrės Jelenos Skrynik vadovaujamai delegacijai, kalbėta apie dvišalį bendradarbiavimą kaimo turizmo sektoriuje. Apsilankius Rusijoje žemės ūkio ministerijoje šis pokalbis ne tik buvo toliau plėtojamas, bet ir konkrečiai realizuotas – pasirašytas tarpusavio bendradarbiavimo memorandumas tarp Lietuvos kaimo turizmo asociacijos ir Rusijos ūkininkų ūkių ir žemės ūkio kooperatyvų asociacijos (AKKOR). „Konstruktyvaus dialogo vystymas tarp Rusijos ir Lietuvos ūkininkų asociacijų – perspektyvi dvišalių santykių plėtojimo kryptis. Pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas leis mus įgyvendinti konkrečius projektus“, – taip šį faktą įvertino ministrė J. Skrynnik. Ta proga Rusijos turizmo verslo atstovams buvo pristatytos Lietuvos kaimo turizmo galimybės.

 

Susitikimo su Ministerijos atstovais metu aptartos ir kitos bendradarbiavimo galimybės. Šiuo metu didelis dėmesys skiriamas antrąja duona Rusijoje vadinamoms bulvėms.  Sunkios gamtinės sąlygos šiemet privertė jas importuoti. Tai nereiškia, kad kitąmet ar ateityje Rusija negali apsirūpinti bulvėmis pati, tačiau šiemet, netgi bulvių įvežimui panaikinti ir  muitų mokesčiai. Susitikime dalyvavęs Valstybinės augalų ir sėklų tarnybos vadovas Evaldas Čijauskas užtikrino, kad tam bus skiriamas padidintas dėmesys ir norintiems eksportuoti bulves bus be jokių trukdžių išduodami visi reikalingi fitosanitariniai leidimai.

 

„Norint išsaugoti rinką reikia būti čia, – susitikimų nuotaikomis dalijosi ministras K. Starkevičius. –Manau, čia galime įsitvirtinti savo tradiciniais produktais, tokiais, kaip mūsų gardžioji duona, puikaus skonio sūriai“.

 

Ministras stende taip pat susitiko su Lenkijos žemės ūkio ir kaimo plėtros ministru Mareku Sawiski, Ukrainos agrarinės politikos ministro pavaduotoju  Igoriu Jakubovičiu,  Sverdlovsko regiono žemės ūkio ir maisto ministru Ilja Bondareve, Rusijos Dūmos agrarinio komiteto pirmininku Valentinu Denisovu. Stende apsilankė kitų šalių delegacijų vadovai, aukšto rango pareigūnai. Susitikimų metu buvo gvildentos šalių bendradarbiavimo, dalyvavimo tarptautinėse žemės ūkio parodose galimybės, aptartos šiandienos žemės ūkio problemos. Ministras susitiko ir su Lietuvių verslo klubo atstovais – šalies verslininkais, dirbančiais Rusijoje bei aptarė verslo šioje šalyje galimybes.

 

Ekonominiai rodikliai

 Rusija yra svarbiausia Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksporto šalis. 2009 metais į Rusiją buvo eksportuota žemės ūkio ir maisto produktų už 1905 mln. Lt. Daugiausia išvežta sūrių (už 309 mln. Lt, sudarė daugiau kaip 16 proc. viso žemės ūkio ir maisto produktų eksporto į šią šalį), gyvų kiaulių (508 tūkst. vnt. už 188 mln. Lt, 9,9 proc.), (pagal kiekį, palyginti su 2008 metais kiaulių eksportas padidėjo 1,4 karto, o palyginti su 2007-aisiais – 3,4 karto), premiksų (40,5 tūkst. t už 80,1 mln. Lt), galvijienos (7,4 tūkst. t už 76,8 mln. Lt). Tais pačiais metais iš Rusijos daugiausia importuota įvairių aliejų. Rapsų, sojų ir saulėgrąžų aliejai sudarė 48 proc. viso žemės ūkio ir maisto produktų importo iš Rusijos. 2009 metais daugiausia padidėjo rapsų aliejaus (2,9 karto), padažų (1,5 karto), sojų aliejaus, žuvų filė, stiprių alkoholinių gėrimų importas.

 

2010 metų pirmojo pusmečio žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Rusiją siekė 984 mln. Lt.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

Dalintis su draugais:
Kitos naujienos
Artėjant ES Tarybai ekspertai vėl susitiko bendrai diskusijai

Artėjant ES Tarybai ekspertai vėl susitiko bendrai diskusijai

Šią savaitę Žemės ūkio ministerijoje įvyko tradicinis Baltijos (Estijos, Latvijos ir Lietuvos) ir Šiaurės (Danijos, Suomijos ir Švedijos) valstybių ekspertų posėdis, kuriame buvo aptarti artėjančių ES Žemės ūkio ir žuvininkystės minis

Rugsėjis 23 d. 2010
Didėja parama bitininkystei

Didėja parama bitininkystei

Šiandien Europos Komisija patvirtino 27 valstybių narių nacionalines programas, skirtas bitininkystės produktų gamybai ir prekybai gerinti 2011–2013 m.

Rugsėjis 23 d. 2010
Skirtos papildomos pieno kvotos 2010–2011 kvotos metams

Skirtos papildomos pieno kvotos 2010–2011 kvotos metams

Iš nacionalinio dalijamojo rezervo 2010–2011 kvotos metams 11 275 pieno gamintojams papildomai skirta 55,4 tūkst. tonų pieno kvotų. Kvotos skirtos gamintojams, kurie praėjusiais 2009–2010 kvotos metais viršijo savo turėtą kvotą, arba neturė

Rugsėjis 23 d. 2010
Žuvivaisos perspektyvos Lietuvoje tebekelia daug diskusijų

Žuvivaisos perspektyvos Lietuvoje tebekelia daug diskusijų

Praėjusią savaitę Žemės ūkio ministerijoje įvyko susitikimas – diskusija tema „Žuvivaisos perspektyvos Lietuvoje ir Europos žuvininkystės fondo paramos žuvivaisai galimybės“, kurį surengė Žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės de

Rugsėjis 23 d. 2010
Kviečiame į tarptautinę mokslo konferenciją „Šiuolaikinio kaimo vizija“

Kviečiame į tarptautinę mokslo konferenciją „Šiuolaikinio kaimo vizija“

Rugsėjo 24–25 dienomis Šiaulių universiteto Kaimo plėtros tyrimų centras ir asociacija „Mokslininkai – visuomenei“ universitete rengia 3–ąją Jono Prano Aleksos vardo tarptautinę mokslo konferenciją „Šiuolaikinio kaimo vizija“, k

Rugsėjis 23 d. 2010

Grūdų kainos

Avižos 320 Lt
Kukurūzai 480 Lt
Kviečiai E kl. 580 Lt
Kviečiai I kl. 570 Lt
Kviečiai II kl. 560 Lt
Kviečiai III kl. 530 Lt
Kviečiai IV kl. 495 Lt
Kviečiai spelta 950 Lt
Kvietrugiai 420 Lt
Pupos 660 Lt
Rapsas 1040 Lt
Rugiai M+ 420 Lt
Žirniai 670 Lt
Apklausa

Ar vis dar turite grūdų atsargų ?

Ūkininkai žiūri
Massey Ferguson 5400 serijos traktoriai
Massey Ferguson 5400 serijos traktoriai
Mokymaitv laidų archyvas
Kontaktai | Reklama
© 2009-2024 visos teisės saugomos.