Vasario 19 d. Lietuvos žemės ūkio universitete (Kauno r.) UAB „Biržų žemtiekimas“ organizuota konferencija gamybininkams „Galvijų sveikatingumas, produktyvumas ir pieno kokybė“ sudomino ir žemės ūkio ministrą Kazį Starkevičių. Gerą pusdienį kartu su daugiau nei dviem šimtais pieno ūkių savininkų ministras klausė Lietuvos ir Latvijos gamybinius ūkius konsultuojančių specialistų, pieno kokybę kontroliuojančių ir tiriančių valstybinių įstaigų pareigūnų patarimų, kaip pagerinti ūkiuose gaminamo pieno kokybę ir tinkamai organizuoti darbą pieninių karvių fermose.
Pieno kokybės klausimai buvo ir lieka viena įdomiausių ir aktualiausių temų pieną gaminančių ūkių savininkams. Paprastai į seminarus, konferencijas ar lauko dienas susirenka daug modernius ūkius turinčių ūkininkų, bendrovių gyvulininkystės specialistų, veterinarijos gydytojų. Ne paslaptis, kad tokių renginių naudą didžia dalimi lemia organizatorių gebėjimas pasirinkti kompetentingus, neatitrūkusius nuo gamybos ir šiuolaikinio mokslo konsultantus. Tik statistika apie pieną gaminančių ūkių darbo rezultatus, pasikeitusias pieno supirkimo taisykles ar pieno gamybos tendencijas pasaulinėse rinkose mažai ką besudominsi.
Kad konferencijos organizatoriai praėjusį penktadienį iš tiesų sudomino pieno gamintojus siūlomomis konferencijos pranešimų temomis, liudijo į renginį sugužėjusių klausytojų gausa. Seniai tokio pieno gamintojų antplūdžio sulaukusi universiteto konferencijų salė buvo sausakimša norinčiųjų sužinoti apie tvarto mikroklimato įtaką tešmens sveikatingumui, tešmens morfologinių ypatybių įtaką produktyvumui, tikslų pirmaveršių rujos ir veršingumo nustatymą, karvių bandų reprodukcijos sutrikimus, gerovės aspektus moderniose šiuolaikinėse karvidėse ir kita. Pranešimus konferencijoje skaitė Lietuvos veterinarijos akademijos, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos, VĮ „Pieno tyrimai“, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai, konsultantai iš Latvijos.
„Norėjau iš pačių konsultantų sužinoti aktualiausias kokybiško pieno gamybos problemas, todėl su malonumu klausiausi ir analizavau jų pranešimas“, - kreipdamasis į konferencijos dalyvius sakė žemės ūkio ministras K. Starkevičius. Dėkodamas pranešėjams už įdomias temas ir naudingus patarimus pieno ūkių savininkams, ministras trumpai apžvelgė gamybinius pieno sektoriaus rezultatus. Pasidžiaugęs Lietuvoje iš karvės gaunamais neblogais primilžiais, pieno gaminių eksportu, K. Starkevičius savo kalboje akcentavo kooperacijos naudą pieno sektoriuje. Būtent ji, pasak ministro, pieno ūkius turėtų dar labiau paskatinti gaminti ne tik kokybišką pieną, bet imtis ir perdirbimo, pradėti patiems pardavinėti pieno produktus ir vidaus, ir tarptautinėse rinkose.
K. Starkevičius konferencijoje išsakė mintį, kad nepaisant ambicingų Rusijos planų jau artimiausiame dešimtmetyje pačiai apsirūpinti pieno produktais, Lietuva ir toliau nuosekliai dirbs, jog kaimyninėje valstybėje išlaikytų pieno produktų eksporto nišą. Dalindamasis įspūdžiais apie žemės ūkio raidą iš oficialių vizitų Rusijoje, Azerbaidžiane, Kazachstane, ministras žadėjo aktyvinti ir užsienyje dirbančių žemės ūkio atašė veiklą, kad jų darbo rezultatai duotų akivaizdžią naudą Lietuvai žemės ūkio produkcijos eksporto srityje.
Kaip įprastai tokiuose renginiuose, žemės ūkio ministras kalbėjo ir gamybininkams aktualiausiais tiesioginių išmokų klausimais. „Dėsime visas pastangas, kad šiemet tiesioginės išmokos už pieną nesumažėtų ir ūkius pasiektų liepos-rugpjūčio mėnesiais. Kaip tai pasiseks įgyvendinti, priklausys ne tik nuo mūsų darbo, bet ir nuo į valstybės iždą surenkamų mokesčių“, - sakė K. Starkevičus. Kalbėdamas apie paramą žemės ūkiui po 2013 m., ministras išliko optimistu: „Nors oficialaus sprendimo ar nutarimo šiuo klausimu dar nėra, daugelis ES valstybių pasisako už paramą žemės ūkiui ir 2014-2020 m. finansinio programavimo laikotarpiu“.
ŽUM inf.
tai taip nieko ir neatsakė, daugiau kla..
Butkevičiau ar skaitai komentarus? Įve..
o kombinuoti pasarai tai sveikas pasaras..
neapsimoka,bet augina,dirba is idejos,ka..
augina bet sako tik pragyvenimui,tipo vo..
..Atsisakius savo mažo ūkio tikrai dau..
..Dėl ekologinės produkcijos tai situa..
Che che melagyste. Deja KUHN negamina si..
Dirbantis ūkininkas moka sodrai dviguba..